قیمت لمینت دندان 99 در تهران بسیار ارزان تر نسبت به قیمت جهانی آن (اروپا، ایالات متحده آمریکا، انگلیس) است؛ بنابراین، اگر تصمیم دارید که لمینت دندانپزشکی در تهران داشته باشید، خواندن این مقاله می تواند اطلاعات شما را در مورد هزینه دندانپزشکی بهبود بخشد.

روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی، (که بعضی اوقات روکش های پرسلن یا لمینت های چینی دندان نامیده می شوند) پوسته هایی با ویفر و به طور سفارشی از مواد مشابه دندان هستند که برای بهبود سطح جلوی دندان ها طراحی شده اند تا ظاهر شما را بهتر نمایند. این پوسته ها به جلوی دندان ها متصل شده و رنگ، شکل، اندازه یا طول آن ها را تغییر می دهند. روش روکش دندان در تهران غیر تهاجمی است و باعث حداقل ناراحتی بیماران می شود که یک درمان عالی به شمار می رود.

لمینت مناسب چه افرادی است؟

روکش های دندانپزشکی یک راه حل ممکن برای کمک به شما در دستیابی به ظاهری است که می خواهید. آن ها برای کسانی که دندان تراش خورده، فاصله ای بین دندان یا بد شکلی دارند، یک انتخاب مناسب است. اگر می خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید، روکش دندان گزینه خوبی است. روکش ها پوشش نازکی هستند که در قسمت جلویی دندان قرار می گیرند. آن ها مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند.

قیمت لمینت دندان در سال 99

روکش های دندان چه نوع مشکلاتی را برطرف می کنند؟

از روکش ها می توان برای اصلاح طیف وسیعی از مسائل دندانپزشکی استفاده کرد، مانند:

 • دندان هایی که لکه دار هستند و با سفید شدن نمی توانند سفید شوند.
 • دندان های تراش خورده یا فرسوده
 • دندان های کج یا بد شکل (دندان هایی که نامرتب، ناهموار یا دارای شکل نامنظم هستند)
 • فضا های ناهموار یا فاصله زیاد بین دندان های جلویی فوقانی (برای بستن فضای بین این دندان ها)

قبل از روکش دندان

دندان ها و لثه های شما باید قبل از استفاده از روکش سالم باشند. دندانپزشک شما می تواند هر بیماری یا پوسیدگی را قبل از قرار دادن روکش های شما درمان کند.

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

روکش ها همیشه برای بیمارانی که دندان های خود را جمع می کنند یا ساییده می شوند، انتخاب خوبی نیستند؛ زیرا ممکن است روکش های نازک شکسته و خرد شوند. اگر دندان های خود را جمع یا ساییده می کنید، دندانپزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد که هنگام خواب از محافظ شبانه پلاستیکی دندان استفاده کنید. اگرچه دندانپزشک شما مینای دندان را تا حد ممکن برای روکش ها برمی دارد، اما با برداشتن مینای دندان نمی توان این روند را لغو کرد.

 

آیا لمینت همیشگی است؟

به مرور زمان شل شدن روکش ها امکان پذیر است. در این صورت، ممکن است موارد جدیدی مورد نیاز باشد. مانند تمام مراقبت های دندانپزشکی، تمام انتظارات و گزینه های درمانی خود را با دندانپزشک در میان بگذارید. ویزیت منظم دندانپزشکی برای حفظ سلامت دندان و لثه ضروری است. روکش ها از مواد رزینی چینی یا کامپوزیت ساخته می شوند. دندانپزشک به شما کمک می کند تا بهترین ماده را انتخاب کنید. هر نوع روکش فواید خاص خود را دارد.

روکش های چینی

روکش پرسلن پوسته نازکی است که به صورت سفارشی ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد.

مزایای روکش های چینی

 • آن ها قوی و با دوام هستند.
 • مانند یک سطح طبیعی به نظر می رسند.
 • نیاز به حذف مینای دندان کمتر از تاج یا کلاه است.
 • آن ها به راحتی لک نمی شوند.

خطرات و عوارض احتمالی روکش های چینی چیست؟

روکش های پرسلن مانند همه روش های درمانی دندانپزشکی خطری ندارند. هر از گاهی ممکن است به اشتباه انجام گیرد. همیشه مهم است که شما محدودیت ها، عوارض جانبی و مشکلات احتمالی را که می تواند در هر درمانی که مد نظر دارید، ایجاد کند و هزینه هایی که ممکن است برای اصلاح آن متحمل شوید را درک کنید.

قیمت لمینت دندان در سال 99

معایب روکش های چینی

خطرات روکش های چینی عبارتند از:

 • غیر قابل برگشت

لمینت ها قابل جا به جایی نیستند، آن ها به این منظور نصب می شوند و هرگز از بین نمی روند. مسلماً اکثر افرادی که روکش انتخاب می کنند، به دنبال یک راه حل دائمی برای مشکلات زیبایی خود هستند، اما گمان نکنید که فقط می توانید لحظه ای آن ها را بیرون بیاورید و به حالت اول برگردانید. وقتی روکش های چینی تهیه کردید، همیشه به آن ها احتیاج خواهید داشت.

 • مخرب

تقریباً در همه موارد به میزان کم یا زیاد، سطح جلوی دندان های شما باید برداشته شود و مقداری از مینای دندان را از بین ببرید تا جای خود را به روکش برساند. حتی روکش های “حداقل آماده سازی” یا “بدون آماده سازی” به برخی از تراشیدن ها نیاز دارند. در حالی که برای دندان آسیب کمتری (محافظه کارانه) نسبت به تاج دندان دارند، اما از باندینگ دندان یا روکش کامپوزیت تخریب بیشتری دارند.

 • ترک خوردن

وقتی چیز های سرد و گرم برای خوردن و آشامیدن مصرف می کنید، دندان ها کمی منبسط و منقبض می شوند و این تغییرات حرارتی می تواند به طور بالقوه باعث ترک خوردن روکش در طی سالیان طولانی شود. اگر ضخامت سیمان از روکش بیشتر باشد، انقباض پلیمریزاسیون (کوچک شدن مواد در اثر قرار گرفتن) گاهی باعث ترک خوردن روکش های ظریف چینی می شود.

 • پوسیدگی

در حالی که لمینت های چینی یا مواد پر کننده نمی توانند از بین بروند، اما در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان مناسب، می توانید پوسیدگی دندان را در اطراف حاشیه روکش ایجاد کنید.

 • جمع شدن لثه

با افزایش سن لثه های شما کوچک می شوند که می تواند با بیماری لثه یا سایش مسواک تسریع شود، اما به طور طبیعی با سرعت 1-2 میلی متر هر 10 سال اتفاق می افتد. این بدان معنا است که حاشیه روکش های شما که زمانی پنهان شده بودند و یا در خط لثه قرار دارند، در آینده قابل مشاهده خواهند بود و این ممکن است برای شما قابل قبول باشد یا نباشد.

در حالی که فقط یک مشکل لوازم آرایشی است، ممکن است روکش همچنان محکم باشد، اما به هر حال اگر تصمیم بگیرید اصلاح شوند، ممکن است نیاز به تعویض دوباره آن ها باشد.