برای ترمیم و زیبایی دندان، روش های مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن ها، جهت درمان مشکلات دندان ها استفاده کرد و دندان های زیبا و به تبع لبخندی زیبا را برای خود، به دست آورد. اگرچه رویه های دندانپزشکی زیبایی  معمولا به جای ضروری بودن، انتخابی هستند؛ اما برخی از موارد جهت ترمیم و درمان را هم به کار می‌روند.

روش های استفاده شده در دندانپزشکی زیبایی

 • لمینت دندان
 • پیوند ترکیبی
 • روکش دندان
 • سفید کردن دندان
 • کاشت

متداول ترین روش های ترمیم دندان

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ترمیم و زیبایی دندان

عوامل مختلفی ، می‌توانند بر روی هزینه ترمیم و زیبایی دندان تاثیرگذار باشند؛ مانند:

 • نوع مواد استفاده شده آزمایشگاهی، که برای ترمیم و یا زیبایی دندان
 • تعداد دندان هایی که قرار است ترمیم شوند یا تخت عمل زیبایی قرارگیرند.
 • هزینه های بی حسی دندان
 • بازسازی کامل دندان و دهان
 • مواد مورد استفاده جهت پر کردن دندان
 • جنس روکش های مختلف برای دندان
 • محدوده زندگی

تمام مواردی که گفته شد می‌توانند بر هزینه ترمیم و زیبایی دندان، تاثیرگذار باشند و هزینه  درمان، پس از معاینه و مشاوره توسط دندانپزشک مشخص می‌شود؛ اما گاهی اوقات ممکن است در حین کار، دندانپزشک متوجه ناهنجاری دیگری در دندان شود و درمان این ناهنجاری، باعث افزایش هزینه ی کلی درمان شود.

هزینه روش های زیبایی دندان چقدر است؟

زمانی که برای مراقبت های دندانپزشکی خودتان، بودجه خاصی اختصاص می دهید؛ ممکن است با چالش هایی رو به رو شوید. احتمالا شما در مورد هزینه ‌های مربوط به روش خاصی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، تحقیق کرده اید؛ اما ممکن است اطلاعات شما کافی و درست نباشند. روش های ترمیمی و زیبایی دندان در دندانپزشکی می توانند از نظر قیمت بسیار با متفاوت از یکدیگر باشند؛ به خصوص اگر بیمه دندانپزشکی نداشته باشید و بخواهید کل مبلغ را از جیب خودتان بپردازید.

ما به شما توصیه می‌کنیم که جهت محاسبه ی هزینه های دندانپزشکی خود مانند ترمیم ریشه کانال، ترمیم تاج دندان و لمینت، از نظرات و صحبت های دیگران استفاده نکنید و با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی، پس از معاینه و مشورت با پزشک، از هزینه های درمان مخصوص خود، سوال بپرسید.

مراحل پرداخت هزینه ترمیم و زیبایی دندان

پرداخت هزینه های مربوط به ترمیم و زیبایی دندان، مراحل مختلفی دارد که به توضیح آن ها می‌پردازیم.

 • هماهنگ کننده مالی

دندانپزشک، هزینه ‌های پیش‌بینی ‌شده جهت درمان دندان های شما را تخمین می زند و به شما کمک می کند هزینه پرداختی متوسط نسبت به بودجه خودتان را پیدا کنید. علاوه بر هزینه ویزیت، معالجه دندانپزشکی، ترمیم، بی‌حسی، بیهوشی، داروهای تجویز شده، هزینه های دیگری را هم باید در نظر بگیرید و ممکن است برای انجام عکس برداری با اشعه ایکس به یک مرکز خوب معرفی شوید و هزینه های انجام شده در آن به طور جداگانه با شما حساب شود.

 • هزینه‌های متخصصان

اگر برای درمان به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کرده اید، باید بدانید هزینه ‌ای که برای مطب پرداخت می کنید، از هزینه دستمزد دندانپزشک جدا حساب می‌شود.

 • پرداخت

اکثر دندانپزشکان مراقبت های لازم و مقرون به صرفه‌ای را برای بیماران تعیین می‌کنند. در طول مشاوره اولیه با هر دندانپزشکی، مطمئن می شوید و در مورد گزینه های پرداخت و جزئیات هزینه های مختلف مربوط به درمان دندانتان به جواب مورد نظر می رسید. بنابراین هر سوالی که دارید در جلسه مشاوره از پزشک  خود بپرسید.

 • برنامه های درمانی مرحله‌ ای

با استفاده از دندانپزشکی ترمیمی یا زیبایی با توجه به هزینه و جدول زمانی که به شما می دهند، ممکن است چند مرحله درمانی مختلف را برای شما در نظر بگیرند. با استفاده از برنامه‌ های مرحله ا‌ی، گروهی از روش ها با پرداخت های ماهیانه یا سالیانه به شما اعلام می شوند. درمان ‌های مرحله ای می توانند به میزان قابل توجهی در بودجه بندی بازسازی کامل دهان کمک کنند و هزینه های دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی شما را پایین ‌تر بیاورند؛ اما باید بدانید که برای رسیدن به نتیجه ماندگار، نباید برنامه درمان خودتان را به تعویق بیندازید.

 • تامین مالی

همانطور که می دانید اکثر درمان ها در دندانپزشکی، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند؛ اما بیمه هایی وجود دارند که به آن ها بیمه تکمیلی گفته می‌شود و می‌تواند دندانپزشکی را هم تحت پوشش خودش قرار دهد. شما می توانید از این منابع تأمین مالی برای پایین آوردن هزینه ترمیم و زیبایی دندان هایتان استفاده کنید.

هزینه های دندانپزشکی زیبایی

دندان پزشکی زیبایی شامل روکش دندان، سفید کردن دندان و بوتاکس دندان است که به توضیح آن ها می‌پردازیم.

 • سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها، برای افرادی که دندان های زرد و لک دار دارند گزینه فوق العاده مناسبی است. قیمت سفیدی دندان به مقدار سفیدی که می‌خواهید بستگی دارد. کیت های عمومی مخصوص سفید کردن دندان، معمولا هزینه کمتری نسبت به روش های سفید کننده در مطب و زیر نظر دندانپزشک دارند.

اگر دندان‌ های شما لکه‌دار، شکسته، ترک خورده یا تغییر رنگ داده باشند، می‌توانید از روکش های دندانی برای رسیدن به یک لبخند زیبا استفاده کنید؛ اما باید بدانید که هزینه این روکش ها، معمولا تحت پوشش بیمه نیست.

 • بوتاکس دندانپزشکی

بوتاکس دندانپزشکی، گزینه ای عالی برای درمان افرادی که مشکل ساییدن دندان، دندان قروچه و درد صورت و فک دارند مناسب است. دندانپزشک می ‌تواند پرکننده های پوستی را برای پر کردن خطوط صورت و اطراف دهان تجویز کند تا از مشکلات گفته شده پیشگیری شود.

هزینه های دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی هم در بیشتر موارد شامل جرم گیری و تمیز کردن دندان، پر کردن دندان، درمان کانال ریشه و مواردی از این قبیل می‌شود.

جرم ‌گیری و تمیزکردن دندان ها، هر ۶ ماه یک بار نیاز است. هزینه تمیز کردن حرفه ‌ای دندان ها در دندانپزشکی ممکن است متفاوت باشد؛ زیرا ممکن است برخی از پزشکان این کار را بصورت کلی انجام دهند و برخی به صورت جزئی.

 • پرکردن‌ دندان

این روش می تواند به شما کمک کند تا پوسیدگی دندانتان را درمان کنید.

 • درمان کانال ریشه

اگر پوسیدگی دندان شما به حدی باشد که به ریشه و استخوان فک شما رسیده باشد، دندانپزشک درمان کانال ریشه را برایتان انجام می‌دهد. قیمت درمان کانال ریشه می تواند متفاوت باشد؛ زیرا این روش برای موارد شدید، بیشتر انجام می شود و به تبع هزینه بیشتری هم به دنبال دارد.