بسیاری از افراد برای دریافت خدمات دندانپزشکی از جمله لمینت دندان، به کشورهای مختلف که هزینه پایین‌تری برایشان دارد سفر می‌کنند. باید بدانید که انجام تمام امور دندانپزشکی مانند لمینت دندان در تهران پایتخت کشور ایران، بسیار ارزان‌تر از سایر شهرها و کشورهای دنیا است. همچنین سالیانه افراد بسیار زیادی برای گرفتن خدمات امور دندانپزشکی خود به کشور ایران سفر می‌کنند. باید گفت که قیمت لمینت دندان در تهران در کنار تخصص بالای ارتودنتیست‌های ایرانی، هزینه پایین‌تری هم دارد.

لمینت دندان چیست

نوعی از روکش دندان است که از جنس پرسلن یا چینی هستند و برای از بین بردن برخی از مشکلات دندان که بیشتر جنبه زیبایی دارد استفاده می‌شود و روی دندان اصلی قرار می‌گیرد. همچنین از لمینت برای برطرف کردن مواردی از جمله کوتاه یا بلند بودن برخی از دندان‌ها، داشتن لکه‌های قهوه‌ای و سیاه بر روی دندان‌ها، رفع ترک خوردگی و شکستگی دندان‌ها، زرد شدن دندان‌ها، نامرتب بودن دندان‌ها استفاده می‌کنند.

روش‌های مختلف لمینت دندان در تهران

در حال حاضر برای ساخت روکش‌های دندانی مانند لمینت از دو روش استفاده می‌شود.

 1. فن‌های غیر مستقیم
 2. فن‌های مستقیم

روش مستقیم

شامل استفاده از موادی به نام رزین کامپوزیت بر روی سطح دندان است که نیاز به ساخت در آزمایشگاه ندارد و در بیشتر موارد، فن مستقیم نیازی به گذاشتن روکش دندان موقت تا آماده شدن لمینت اصلی ندارد و در یک جلسه تکمیل می‌شود.

روش غیر مستقیم

این روش معمولا در دو جلسه انجام می‌شود. به این گونه که پزشک ابتدا یک قالب از دندان‌های شما می‌گیرد و نوع لمینت انتخابی شما را یادداشت می‌کند. نمونه به آزمایشگاه و لابراتوارهای مخصوص ساخت لمینت دندان ارسال شده و پس از چند روز آماده می‌شود. نکته‌ای که در این نوع وجود دارد این است که قیمت لمینت دندان از نوع غیر مستقیم، بسیار بالاتر از روش مستقیم است و در روش غیر مستقیم باید مقداری از مینای دندان تراشیده شود تا سطح دندان برای نصب لمینت آماده شود.

 

قیمت لمینت دندان در تهران-2

مراحل نصب لمینت دندان

همانطور که گفتیم لمینت دندان از یک لایه سرامیکی نازک ساخته شده است که جایگزین مینای دندان اصلی می‌شوند. برای استفاده از لمینت باید 1 الی 2 میلی‌متر از مینای روی دندان تراشیده شود این تراشیدن برای ایجاد فضای لازم برای قرار گرفتن لمینت بر روی دندان باید انجام شود.

با این روش همیشه ظاهر بهتری نسبت به قبل خواهید داشت. پیوند بین روکش لمینت دندان باید در قسمت مینای دندان صورت بگیرد نه در قسمت تاج دندان. سال‌هاست که ثابت شده است که تاج‌ها بهترین چسبندگی را به ما نمی‌دهد. این پیوند که کمال زیبایی را برای بیمار به همراه دارد از اهمیت زیادی برخوردار است. یک روکش از نوع مستقیم یا رزین به نور حساس است و اگر دندان‌های زرد دارید باید قبل از نصب بر روی دندان، ابتدا یک مرحله سفید کردن دندان انجام شود و پس از آن لمینت رزین کامپوزیت روی دندان شما نصب شود. همچنین قیمت لمینت کامپوزیت دندان در تهران پایین‌تر از قیمت سرامیکی آن است و مقاومت کمتری هم نسبت به نوع سرامیکی دارد.

مزایای استفاده از لمینت دندان در تهران

 • ظاهر طبیعی دندان‌ها را حفظ می‌کند.
 • زیبایی دندان‌ها را چند برابر می‌کند.
 • لث ها لمینت ها را به خوبی تحمل می‌کنند و با آن سازگاری دارند.
 • دستیابی به مقاومت در برابر لکه
 • مطابقت رنگ دندان‌های موجود با لمینت آسان است.
 • جایگزین تاج‌ها با حداقل تراشیدن دندان
 • زیبایی بیشتر نسبت به تاج‌ها

نقاط ضعف لمینت دندان

 • روکش‌ها از تاج‌های معمولی هزینه بیشتری دارند.
 • پس از نصب لمینت نباید عادت‌های بد مانند جویدن ناخن یا جویدن یخ را انجام دهید.
 • لمینت نسبت به نوع جنس و نگهداری فرد بیمار، 10 تا 15 سال دوام دارند و پس از آن باید به طور کامل تعویض شوند.
 • قیمت بالایی دارند.
 • اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نکنید باعث پوسیدگی دندان شما می‌شود.

همچنین لمینت دندان سرامیکی در تهران بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با اینکه روکش‌های کارکنان رزین کامپوزیت ارزان‌تر هستند؛ اما در ایران و به ویژه در پایتخت یعنی تهران پزشکان و متخصصان زیبایی دندان کمتر از لمینت نوع کامپوزیت استفاده می‌شود. به این دلیل که مقاومت کمتری دارد و بسیار حساس است. همچنین کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی در ایران می‌توانند بهترین و مقرون به صرفه‌ ترین قیمت لمینت دندان در تهران را برای شما فراهم کنند.

نکات مهم قبل از نصب لمینت دندان

دندان و لثه‌های شما باید قبل از استفاده از لمینت سالم باشند. دندان پزشک شما می‌تواند هر بیماری و پوسیدگی را قبل از قرار دادن روکش‌هایتان درمان کند. لمینت برای بیماران و افرادی که مشکل دندان قروچه یا ساییدن دندان‌ها را دارند، اصلا انتخاب خوبی نیستند. به این دلیل که ممکن است ترک خورده و خرد شوند. اگر چه دندانپزشک مینای دندان را تا حد ممکن برای نصب لمینت بر می‌دارد؛ اما به مرور زمان ممکن است لمینت شما از روی دندانتان جدا شود. در این صورت ممکن است نیاز به لمینت جدید داشته باشید. همچنین مانند تمام مراقبت‌های دندانپزشکی که برای دندان‌های طبیعی خودتان انجام می‌دادید، باید برای لمینت ها هم انجام دهید. تمام انتظارات و هزینه‌های درمانی را باید در با دندان پزشکتان در میان بگذارید و ویزیت منظم دندانپزشکی و رعایت بهداشت دهان و دندان را به طور مداوم باید انجام دهید تا دندان و لثه‌تان سالم بماند.

کلینیک‌های خدمات دندانپزشکی در تهران تمام مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد و فعالیت حرفه‌ای خود را در صنعت جهانگردی پزشکی با توجه به توانایی بسیار زیاد در زمینه‌های بهداشت و درمان و گردشگری و همچنین تخصص بسیار زیاد دندانپزشکان، آغاز  کرده اند. همچنین تمام دندانپزشکان موجود در تهران با آغوش باز آماده ارائه خدمات مطلوب به بیماران عزیز و مهمانان خود از سراسر جهان هستند تا بتوانند از پزشکان باتجربه و ماهر در این زمینه استفاده کنند.

بيشتر بخوانيد:

قیمت لمینت تمام دندان ها چقدر است و وابسته به چه مواردی است؟