اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟

شما ایمپلنت دندان را می توانید مانند همان دندان های طبیعی خودتان مسواک بزنید و یا با آنها غذا بجوید. این دندان ها مانند دندان هایی هستند که با آن ها به دنیا آمده اید. به همین دلیل است که ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه در دندانپزشکی خارج از دندانهای طبیعی شما هستند. اگر دندان‌های از دست رفته و آسیب دیده احساس بدی در شما ایجاد کرده است و اعتماد به نفس شما را زیر سوال برده است، شما می توانید با ترمیم از طریق ایمپلنت دندان، اعتماد به نفس خودتان را بازگردانده و یک دندان زیبا جای دندان از دست رفته تان بکارید.

کاشت دندان چیست

کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.

مقایسه دندان طبیعی و ایمپلنت دندان

دندان های جایگزین از طریق ایمپلنت، متناسب با دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. در واقع ایمپلنت ها ظاهری مانند دندان های طبیعی تان را دارند و بسیار سخت است که کسی متوجه شود که شما کاشت دندان انجام دادید. با این حال کاشت دندان می‌تواند برای هر فردی گزینه مناسبی نیست.

شت دندان برای چه افرادی مناسب است

مسلما به این سوال پس از مشاوره اولیه با دندانپزشک به بهترین وجه ممکن پاسخ داده خواهد شد. در جلسه مشاوره شما یک عکس سه بعدی از ناحیه خاصی از دهان خود که میخواهید کاشت را دریافت کنید باید انجام دهید.

این استخوان ها در صورتی که استخوان ناحیه فک به حدی محکم باشد که بتواند از کشیدن دندان پشتیبانی کند، به دندانپزشک شما اجازه داده می شود که ایمپلنت دندان را در آن قسمت از دهان شما نصب کنند. همچنین در طی مشاوره اولیه دندانپزشک سابقه پزشکی شما را مرور می کند و از آنجا که دریافت ایمپلنت دندانی که یک عمل جراحی به حساب می آید، دندان پزشک شما باید اطمینان حاصل کند که شما از نظر جسمی قادر به انجام این روش هستید و به هیچ وجه به داروی خاصی حساسیت ندارید؛ اگر همه چیز خوب به نظر برسد، دندانپزشک در مورد سه هزینه و قیمت ایمپلنت دندان با شما صحبت می‌کند و تاریخ انجام این کار را برای شما تعیین می کند.

طول عمر لمینت دندان چقدر است

شما با بهداشت صحیح دندان و معاینات منظم دندان هایتان می توانید تا آخر عمرتان ایمپلنت دندان را در دهان خود داشته باشید؛ بنابراین این روش یک گزینه عالی و طولانی مدت برای ترمیم لبخند می باشد.  اگر قصد جراحی ایمپلنت را دارید، نگران درد آن نباشید. به این دلیل که نتیجه ای که دریافت می کنید، ارزش تحمل کردن درد را دارد.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:

 • آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند.
 • آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند.
 • آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند.
 • آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند.
 • دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید.
 • اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد.
 • ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم

شما همانند دندان های طبیعی خودتان می توانید از ایمپلنت های دندانی مراقبت کنید. باید به طور مرتب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، دهانشویه و معاینات منظم پزشکی را انجام دهید تا از بروز مشکلات جلوگیری شود. در کنار تمام مزایایی که در مورد ایمپلنت دندان گفته شد باید بدانید که قیمت ایمپلنت دندان بسیار بالا است و شما باید بودجه تان را هم در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید از قیمت ایمپلنت دندان خود آگاه شوید ابتدا باید یک مشاوره با دندانپزشک خود انجام دهید و هزینه ها را دریافت کنید.

 

قیمت ایمپلنت دندان-2

ایمپلنت دندان چه خطراتی دارد

مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است ایمپلنت دندان عوارضی داشته باشد؛ اما نادر است. این عوامل عبارت اند از:

 • عفونت
 • آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی
 • آسیب های عصبی
 • در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

 قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

چه مواردی باعث می شود که یک فرد کاندید مناسبی برای کاشت دندان باشد

خبر خوبی که داریم این است که بیشتر افراد کاندیدا های خوبی برای کاشت دندان هستند. با این حال چند نکته وجود دارد که یک فرد می تواند یک نامزد خوب برای دریافت لمینت دندان است.

 1. فرد دارای لثه‌های سالمی باشد. به این دلیل سلامت کافی لثه باعث می شود تا اطراف کاشت از پشتیبانی و قدرت بالایی برخوردار است.
 2. ساختار مناسب به اندازه استخوان فرد در کاشت دندان، ایمپلنت در استخوان فک جاسازی می شود.

بیشتر بخوایند: