بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران چه کسی است؟ تمامی دانش آموخته های رشته های تخصصی دندانپزشکی، متخصص ترمیم و زیبایی دندان، پروتز های دندانی، ایمپلنت و سایر موارد زیبایی هستند؛ که شما می‌توانید برای درمان های لمینت، کامپوزیت و ترمیم لبخند خود، به  کلینیک های دندانپزشکی آن ها مراجعه کنید و از تخصص آنان بهره‌مند شوید. امروزه طیف گسترده ای از کلینیک های ترمیم و زیبایی دندان در تهران، در دسترس هستند؛ که شما برای انتخاب بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران باید به چند نکته توجه داشته باشید.

خدمات رسانی کلینیک

یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک کلینیک دندانپزشکی در تهران باید داشته باشد این است که بتواند خدمات متناسب و درستی به بیمار بدهد و به عبارتی، بیمار محور باشد. این بدان معنی است که خواسته‌ ها و اهداف شما باید در اولویت قرار بگیرند؛ همچنین کارکنان این کلینیک باید بتوانند رضایت شما را جلب کنند و به سخنان و خواسته های شما احترام بگذارند. به این ترتیب شما می‌توانید به نتایج بهتر در ترمیم و زیبایی در تهران، دست یابید.

سابقه دندانپزشک ترمیم و زیبایی

سابقه خوب دندانپزشک ترمیم و زیبایی دندان از مواردی است که مراجعه کنندگان باید باید به دقت آن را بررسی کنند. شما دندان پزشک خود را چه برای موارد ترمیم دندان و چه برای موارد زیبایی، باید به گونه ای انتخاب کنید که بعدا از انتخاب آن پشیمان نشوید. انتخاب یک دندانپزشک با سابقه بسیار خوب و رضایت بخش می تواند بهترین گزینه در این زمینه باشد. شما می توانید برای این کار از نظرات سایر افراد مراجعه کننده، بهره‌مند شوید و به نتیجه مورد نظر برسید.

 

تجربه و تخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در تهران

تخصص ترمیم و تخصص زیبایی دندان، هر دو از شاخه های دندانپزشکی عمومی به شمار می‌روند که در آن ها علاوه بر مطالعات دندان پزشکی عمومی چند ساله، آموزش تخصصی در زمینه زیبایی یا ترمیم هم انجام می شود.

دندانپزشکی که تجربه زیادی در زمینه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دارد، و زمان  زیادی را صرف این تخصص کرده است، احتمال موفقیت اش در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بیشتر  می‌شود؛ همچنین استفاده از فناوری های جدید توسط متخصص ترمیم و زیبایی دندان  تهران، در برخی از کلینیک های خوب دندانپزشکی،برای درمان آسان تر بیماران و افزایش سرعت روند درمان و دستیابی به نتیجه بهتر، یکی از مزیت های کلینیک دندانپزشکی به شمار می‌رود.

به عنوان مثال اگر یک دندانپزشک به جای استفاده از اسکن دیجیتال از اسکنر دستی، جهت بررسی دندان های بیمار استفاده کند، ممکن است مشکلات و ناراحتی هایی در حین درمان ترمیم و زیبایی رخ دهد.

 

نوع درمان دندان پزشکی

اولین چیزی که باعث تغییر هزینه مراقبت از دندان و کارهای ترمیم و زیبایی آن می‌شود، نوع درمان آن توسط دندانپزشک است. به عنوان مثال درمان های ساده مانند کشیدن دندان در مقایسه با درمان های ویژه تر مانند درمان ریشه، هزینه کمتری دارند. درمان ریشه دندان نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و زمان بیشتری صرف می‌کند؛ همچنین ممکن است در طول درمان، از درمان های دیگر هم کمک گرفته شود.

به عنوان مثال زمانی که قصد کشیدن دندان عقل خود را دارید، ممکن است دندانپزشک متوجه عفونت لثه در اطراف آن یا پوسیدگی دندان مجاور آن شود که این موارد در دندان عقل نیمه نهفته بسیار شایع است. در چنین شرایطی باید علاوه بر کشیدن دندان عقل، درمان های دیگری هم روی دندان انجام شود که باعث افزایش هزینه درمان دندان عقل، می‌شود.

اگر درمان در یک گروه عمومی قرار بگیرد؛ اما نحوه کار متفاوت باشد، باز هم هزینه متفاوتی برایتان دارد. به عنوان مثال یک دندان از دست رفته را می توان با روش های مختلفی مانند کاشت، ایمپلنت، قرار دادن بریج دندان (Tooth bridge) و دندان مصنوعی پر کرد که بسته به روش درمان، هزینه متفاوت است.

 

مدت زمان درمان دندانپزشکی زیبایی

مدت زمان درمان دندان، تاثیر مستقیمی بر هزینه درمان دارد. درمان هایی که وقت زیادی از دندانپزشک می‌گیرند، مطمئنا گران‌تر هستند. به عنوان مثال براکت پشت یا همان سیستم ارتودنسی نسبت به نوع و جنسش، قسمت های گوناگونی دارد. اگر شما بخواهید از انواع دیگر براکت ها به جز براکت فلزی یا سنتی استفاده کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید؛ بنابراین می ‌توان گفت که مدت زمان درمان دندانپزشکی زیبایی نسبت به عملی که قرار است انجام دهد، هزینه متفاوتی را هم در بر می‌گیرد.

 

دندانپزشکی ترمیمی

یکی از مواردی که در دندانپزشکی ترمیمی بسیار رخ می دهد، استفاده از داروهای بی حس کننده موضعی است؛ به دلیل این که اکثر کارهایی که برای ترمیم دندان انجام می‌شوند، با ریشه دندان سرو کار دارند و دردناک هستند. بنابراین باید از بی حسی موضعی یا همان آمپول سر کننده، برای درمان دندان استفاده کرد.

حتی جهت برخی موارد دندانپزشکی که زیر مجموعه دندانپزشکی زیبایی قرار می‌گیرد مانند ایمپلنت، باید بی حس کننده حتما استفاده شود. اگر شما در مراحل ترمیم دندانتان به تاج دندان نیاز داشته باشید، دندانپزشک، با توجه به بودجه شما ممکن است گزینه‌های مختلفی را برای انتخاب به شما پیشنهاد دهد. به عنوان مثال تاج های طلا گران ترین نوع تاج دندان و تاج های استیل ارزان ترین آن ها هستند؛ هم چنین ممکن است به ترمیم دندان های بیشتری نیاز باشد.

به عنوان مثال هنگام لمینت دندان ممکن است تصمیم گرفته شود که بیش از یک دندان به لمینت کردن نیاز دارد: در این صورت برای هر کدام از دندا ها هزینه جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود. البته هرچه کیفیت مواد بالاتر و طراحی پیچیده تر باشد، هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید.

 

تجهیزات متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران

برخی از کلینیک های متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران هزینه های زیادی را صرف خرید دستگاه ها و فناوری های جدید، جهت راحتی بیشتر مراجعه کنندگان می کنند. طبیعی است که برای جبران هزینه زیاد دستگاه ها، هزینه بالاتری را هم برای درمان از بیمار دریافت کنند؛ زیرا فناوری ‌های جدید استفاده شده، باعث راحتی بیمار در هنگام بهبودی و کاهش مدت زمان درمان و مراجعه مکرر به دندانپزشک و در بسیاری از موارد باعث افزایش دقت و کیفیت ترمیم می‌شود. به همین دلیل علی رغم افزایش هزینه ‌ها، ممکن است استفاده از تجهیزات و فناوری‌ های جدید در طولانی مدت، مقرون به صرفه‌تر باشد.